Vishay Sprague TM3D107K010CBA
Part No.:
TM3D107K010CBA
Description:
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Qualification:
1. How to order TM3D107K010CBA on Anpu?
3. Are the TM3D107K010CBA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TM3D107K010CBA?
Image TM3D107K010CBA
Part Number TM3D107K010CBA
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)