Vishay Sprague TM3E107K016HBA
Part No.:
TM3E107K016HBA
Description:
CAP TANT 100UF 10% 16V 2917
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Qualification:
1. How to order TM3E107K016HBA on Anpu?
3. Are the TM3E107K016HBA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TM3E107K016HBA?
Image TM3E107K016HBA
Part Number TM3E107K016HBA
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)