Vishay Sprague TM3E476M020HBA
Part No.:
TM3E476M020HBA
Description:
CAP TANT 47UF 20% 20V 2917
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Qualification:
1. How to order TM3E476M020HBA on Anpu?
3. Are the TM3E476M020HBA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TM3E476M020HBA?
Image TM3E476M020HBA
Part Number TM3E476M020HBA
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 20 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)