Vishay Sprague TM3E476M020LBA
Part No.:
TM3E476M020LBA
Description:
CAP TANT 47UF 20% 20V 2917
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Qualification:
1. How to order TM3E476M020LBA on Anpu?
3. Are the TM3E476M020LBA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TM3E476M020LBA?
Image TM3E476M020LBA
Part Number TM3E476M020LBA
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 20 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)