Vishay Sprague TM8M105K010UBA
Part No.:
TM8M105K010UBA
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
CAP TANT 1UF 10% 10V 0603
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
MICROTAN®, TM8
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
12Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (0.99mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
M
Ratings:
Features:
High Reliability
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order TM8M105K010UBA on Anpu?
3. Are the TM8M105K010UBA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TM8M105K010UBA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TM8M105K010UBA
Part Number TM8M105K010UBA
Manufacturer Vishay Sprague
Series MICROTAN®, TM8
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 12Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (0.99mm)