Vishay Sprague TM8P475K025UBA
Part No.:
TM8P475K025UBA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 25V 0805
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
6Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.096" L x 0.059" W (2.45mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
P
Qualification:
1. How to order TM8P475K025UBA on Anpu?
3. Are the TM8P475K025UBA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TM8P475K025UBA?
Image TM8P475K025UBA
Part Number TM8P475K025UBA
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 6Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.096" L x 0.059" W (2.45mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max) 0.049" (1.25mm)