Vishay Sprague TM8T476K010UBA
Part No.:
TM8T476K010UBA
Package:
1411 (3528 Metric)
Description:
CAP TANT 47UF 10% 10V 1411
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.060" (1.52mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
T
Qualification:
1. How to order TM8T476K010UBA on Anpu?
3. Are the TM8T476K010UBA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TM8T476K010UBA?
Image TM8T476K010UBA
Part Number TM8T476K010UBA
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)