Vishay Sprague TM8W105K020UBA
Part No.:
TM8W105K020UBA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT 1UF 10% 20V 0805
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.081" L x 0.053" W (2.06mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
W
Qualification:
1. How to order TM8W105K020UBA on Anpu?
3. Are the TM8W105K020UBA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TM8W105K020UBA?
Image TM8W105K020UBA
Part Number TM8W105K020UBA
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 20 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 8Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.081" L x 0.053" W (2.06mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)