Vishay Sprague TR3E157K010C0080
Part No.:
TR3E157K010C0080
Description:
CAP TANT 150UF 10% 10V 2917
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
80mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.170" (4.32mm)
Qualification:
1. How to order TR3E157K010C0080 on Anpu?
3. Are the TR3E157K010C0080 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TR3E157K010C0080?
Image TR3E157K010C0080
Part Number TR3E157K010C0080
Product Status Active
Capacitance 150 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.170" (4.32mm)