Vishay Sprague TR3E157K016C0060
Part No.:
TR3E157K016C0060
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 150UF 10% 16V 2917
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
60mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.170" (4.32mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
E
Qualification:
1. How to order TR3E157K016C0060 on Anpu?
3. Are the TR3E157K016C0060 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TR3E157K016C0060?
Image TR3E157K016C0060
Part Number TR3E157K016C0060
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 150 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.170" (4.32mm)