Vishay Sprague TR3E226M035C0275
Part No.:
TR3E226M035C0275
Description:
CAP TANT 22UF 20% 35V 2917
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
275mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.170" (4.32mm)
Qualification:
1. How to order TR3E226M035C0275 on Anpu?
3. Are the TR3E226M035C0275 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TR3E226M035C0275?
Image TR3E226M035C0275
Part Number TR3E226M035C0275
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 275mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.170" (4.32mm)