Vishay Sprague TR3W337K010C0060
Part No.:
TR3W337K010C0060
Package:
2924 (7361 Metric)
Description:
CAP TANT 330UF 10% 10V 2924
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
60mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.80mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
W
Qualification:
1. How to order TR3W337K010C0060 on Anpu?
3. Are the TR3W337K010C0060 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TR3W337K010C0060?
Image TR3W337K010C0060
Part Number TR3W337K010C0060
Product Status Active
Capacitance 330 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)