Vishay Sprague TR3W477M6R3C0050
Part No.:
TR3W477M6R3C0050
Package:
2924 (7360 Metric)
Description:
CAP TANT 470UF 20% 6.3V 2924
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
50mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.80mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
W
Qualification:
1. How to order TR3W477M6R3C0050 on Anpu?
3. Are the TR3W477M6R3C0050 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TR3W477M6R3C0050?
Image TR3W477M6R3C0050
Part Number TR3W477M6R3C0050
Product Status Active
Capacitance 470 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)