Vishay Vitramon VJ0402A151JNAAJ
Part No.:
VJ0402A151JNAAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuVJ0402A151JNAAJ.pdf
Description:
CAP CER 150PF 50V 0402 EPOXY
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
VJ Non-Magnetic, Epoxy
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0402A151JNAAJ on Anpu?
3. Are the VJ0402A151JNAAJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0402A151JNAAJ?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VJ0402A151JNAAJ
Part Number VJ0402A151JNAAJ
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ Non-Magnetic, Epoxy
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 150 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)