Vishay Vitramon VJ0402A1R0CXAAC
Part No.:
VJ0402A1R0CXAAC
Datasheet:
AnpuVJ0402A1R0CXAAC.pdf
Description:
MLCC
Capacitance:
1 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0402A1R0CXAAC on Anpu?
3. Are the VJ0402A1R0CXAAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0402A1R0CXAAC?
Image VJ0402A1R0CXAAC VJ0402A1R0CXAAC31X
Part Number VJ0402A1R0CXAAC VJ0402A1R0CXAAC31X
Manufacturer Vishay Vitramon Vishay Vitramon
Series VJ VJ Automotive
Packaging Tape & Reel (TR) Box
Product Status Active Obsolete
Capacitance 1 pF -
Tolerance ±0.25pF -
Voltage - Rated 50V -
Temperature Coefficient C0G, NP0 -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C -
Package / Case 0402 (1005 Metric) -
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) -
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm) -