Vishay Vitramon VJ0402A1R8CXBAC
Part No.:
VJ0402A1R8CXBAC
Datasheet:
AnpuVJ0402A1R8CXBAC.pdf
Description:
CAP CER 1.8PF 100V C0G/NP0 0402
Capacitance:
1.8 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0402A1R8CXBAC on Anpu?
3. Are the VJ0402A1R8CXBAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0402A1R8CXBAC?
Image VJ0402A1R8CXBAC
Part Number VJ0402A1R8CXBAC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1.8 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)