Vishay Vitramon VJ0402A2R2CXXAC
Part No.:
VJ0402A2R2CXXAC
Datasheet:
AnpuVJ0402A2R2CXXAC.pdf
Description:
CAP CER 2.2PF 25V C0G/NP0 0402
Capacitance:
2.2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0402A2R2CXXAC on Anpu?
3. Are the VJ0402A2R2CXXAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0402A2R2CXXAC?
Image VJ0402A2R2CXXAC
Part Number VJ0402A2R2CXXAC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2.2 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)