Vishay Vitramon VJ0402A2R7CXAAC
Part No.:
VJ0402A2R7CXAAC
Datasheet:
AnpuVJ0402A2R7CXAAC.pdf
Description:
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance:
2.7 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0402A2R7CXAAC on Anpu?
3. Are the VJ0402A2R7CXAAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0402A2R7CXAAC?
Image VJ0402A2R7CXAAC
Part Number VJ0402A2R7CXAAC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2.7 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)