Vishay Vitramon VJ0402D1R3BXCAJ
Part No.:
VJ0402D1R3BXCAJ
Datasheet:
AnpuVJ0402D1R3BXCAJ.pdf
Description:
CAP CER 1.3PF 200V C0G/NP0 0402
Series:
VJ HIFREQ
Capacitance:
1.3 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.61mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0402D1R3BXCAJ on Anpu?
3. Are the VJ0402D1R3BXCAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0402D1R3BXCAJ?
Image VJ0402D1R3BXCAJ
Part Number VJ0402D1R3BXCAJ
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ HIFREQ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1.3 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.61mm)