Vishay Vitramon VJ0402Y121JXACW1BC
Part No.:
VJ0402Y121JXACW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0402Y121JXACW1BC.pdf
Description:
CAP CER 120PF 50V X7R 0402
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0402Y121JXACW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0402Y121JXACW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0402Y121JXACW1BC?
Image VJ0402Y121JXACW1BC
Part Number VJ0402Y121JXACW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 120 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)