Vishay Vitramon VJ0402Y271JXQCW1BC
Part No.:
VJ0402Y271JXQCW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0402Y271JXQCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 270PF 10V X7R 0402
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0402Y271JXQCW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0402Y271JXQCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0402Y271JXQCW1BC?
Image VJ0402Y271JXQCW1BC
Part Number VJ0402Y271JXQCW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 270 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)