Vishay Vitramon VJ0402Y391JXXCW1BC
Part No.:
VJ0402Y391JXXCW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0402Y391JXXCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 390PF 25V X7R 0402
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0402Y391JXXCW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0402Y391JXXCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0402Y391JXXCW1BC?
Image VJ0402Y391JXXCW1BC
Part Number VJ0402Y391JXXCW1BC
Product Status Active
Capacitance 390 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)