Vishay Vitramon VJ0402Y393JXQCW1BC
Part No.:
VJ0402Y393JXQCW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0402Y393JXQCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.039UF 10V X7R 0402
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0402Y393JXQCW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0402Y393JXQCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0402Y393JXQCW1BC?
Image VJ0402Y393JXQCW1BC
Part Number VJ0402Y393JXQCW1BC
Product Status Active
Capacitance 0.039 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)