Vishay Vitramon VJ0402Y681MXJAP
Part No.:
VJ0402Y681MXJAP
Datasheet:
AnpuVJ0402Y681MXJAP.pdf
Description:
CAP CER 680PF 16V X7R 0402
Series:
VJ
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0402Y681MXJAP on Anpu?
3. Are the VJ0402Y681MXJAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0402Y681MXJAP?
Image VJ0402Y681MXJAP
Part Number VJ0402Y681MXJAP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)