Vishay Vitramon VJ0505D0R2VXPAJ
Part No.:
VJ0505D0R2VXPAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuVJ0505D0R2VXPAJ.pdf
Description:
CAP CER 0.2PF 250V C0G/NP0 0505
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
VJ QUAD HIFREQ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.2 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0505D0R2VXPAJ on Anpu?
3. Are the VJ0505D0R2VXPAJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0505D0R2VXPAJ?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VJ0505D0R2VXPAJ
Part Number VJ0505D0R2VXPAJ
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ QUAD HIFREQ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.2 pF
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)