Vishay Vitramon VJ0505D220JXPAJ
Part No.:
VJ0505D220JXPAJ
Datasheet:
AnpuVJ0505D220JXPAJ.pdf
Description:
CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 0505
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0505D220JXPAJ on Anpu?
3. Are the VJ0505D220JXPAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0505D220JXPAJ?
Image VJ0505D220JXPAJ
Part Number VJ0505D220JXPAJ
Product Status Active
Capacitance 22 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)