Vishay Vitramon VJ0505D680JXCAJ
Part No.:
VJ0505D680JXCAJ
Datasheet:
AnpuVJ0505D680JXCAJ.pdf
Description:
CAP CER 68PF 200V C0G/NP0 0505
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0505D680JXCAJ on Anpu?
3. Are the VJ0505D680JXCAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0505D680JXCAJ?
Image VJ0505D680JXCAJ
Part Number VJ0505D680JXCAJ
Product Status Active
Capacitance 68 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)