Vishay Vitramon VJ0505D8R2BXPAJ
Part No.:
VJ0505D8R2BXPAJ
Datasheet:
AnpuVJ0505D8R2BXPAJ.pdf
Description:
CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 0505
Capacitance:
8.2 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0505D8R2BXPAJ on Anpu?
3. Are the VJ0505D8R2BXPAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0505D8R2BXPAJ?
Image VJ0505D8R2BXPAJ
Part Number VJ0505D8R2BXPAJ
Product Status Active
Capacitance 8.2 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)