Vishay Vitramon VJ0603A100JXCAC
Part No.:
VJ0603A100JXCAC
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuVJ0603A100JXCAC.pdf
Description:
CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 0603
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
VJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603A100JXCAC on Anpu?
3. Are the VJ0603A100JXCAC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603A100JXCAC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VJ0603A100JXCAC VJ0603A100JXCAC31X
Part Number VJ0603A100JXCAC VJ0603A100JXCAC31X
Manufacturer Vishay Vitramon Vishay Vitramon
Series VJ VJ Automotive
Packaging Tape & Reel (TR) Box
Product Status Active Obsolete
Capacitance 10 pF -
Tolerance ±5% -
Voltage - Rated 200V -
Temperature Coefficient C0G, NP0 -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C -
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose -
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC -
Package / Case 0603 (1608 Metric) -
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm) -