Vishay Vitramon VJ0603A101JNAAO
Part No.:
VJ0603A101JNAAO
Datasheet:
AnpuVJ0603A101JNAAO.pdf
Description:
CAP CER 100PF 50V 0603 EPOXY
Series:
VJ Non-Magnetic, Epoxy
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.036" (0.92mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603A101JNAAO on Anpu?
3. Are the VJ0603A101JNAAO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603A101JNAAO?
Image VJ0603A101JNAAO VJ0603A101JNAAO00
Part Number VJ0603A101JNAAO VJ0603A101JNAAO00
Manufacturer Vishay Vitramon Vishay Vitramon
Series VJ Non-Magnetic, Epoxy VJ Non-Magnetic, Epoxy
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Active
Capacitance 100 pF 100 pF
Tolerance ±5% ±5%
Voltage - Rated 50V 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Epoxy Mountable, Non-Magnetic Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Ratings - -
Applications General Purpose General Purpose
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.036" (0.92mm) 0.036" (0.92mm)