Vishay Vitramon VJ0603A121FXXPW1BC
Part No.:
VJ0603A121FXXPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0603A121FXXPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 120PF 25V C0G/NP0 0603
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603A121FXXPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0603A121FXXPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603A121FXXPW1BC?
Image VJ0603A121FXXPW1BC
Part Number VJ0603A121FXXPW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 120 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)