Vishay Vitramon VJ0603A121KXCAC
Part No.:
VJ0603A121KXCAC
Datasheet:
AnpuVJ0603A121KXCAC.pdf
Description:
CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 0603
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603A121KXCAC on Anpu?
3. Are the VJ0603A121KXCAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603A121KXCAC?
Image VJ0603A121KXCAC
Part Number VJ0603A121KXCAC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 120 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)