Vishay Vitramon VJ0603A151JXBAP
Part No.:
VJ0603A151JXBAP
Datasheet:
AnpuVJ0603A151JXBAP.pdf
Description:
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 0603
Series:
VJ
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603A151JXBAP on Anpu?
3. Are the VJ0603A151JXBAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603A151JXBAP?
Image VJ0603A151JXBAP
Part Number VJ0603A151JXBAP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 150 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)