Vishay Vitramon VJ0603A181JXBAP
Part No.:
VJ0603A181JXBAP
Datasheet:
AnpuVJ0603A181JXBAP.pdf
Description:
CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 0603
Series:
VJ
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603A181JXBAP on Anpu?
3. Are the VJ0603A181JXBAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603A181JXBAP?
Image VJ0603A181JXBAP
Part Number VJ0603A181JXBAP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 180 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)