Vishay Vitramon VJ0603A182GXJPW1BC
Part No.:
VJ0603A182GXJPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0603A182GXJPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 1800PF 16V C0G/NP0 0603
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603A182GXJPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0603A182GXJPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603A182GXJPW1BC?
Image VJ0603A182GXJPW1BC
Part Number VJ0603A182GXJPW1BC
Product Status Active
Capacitance 1800 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)