Vishay Vitramon VJ0603A221GXBCW1BC
Part No.:
VJ0603A221GXBCW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0603A221GXBCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603A221GXBCW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0603A221GXBCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603A221GXBCW1BC?
Image VJ0603A221GXBCW1BC
Part Number VJ0603A221GXBCW1BC
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)