Vishay Vitramon VJ0603A222GXQCW1BC
Part No.:
VJ0603A222GXQCW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0603A222GXQCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 10V C0G/NP0 0603
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603A222GXQCW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0603A222GXQCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603A222GXQCW1BC?
Image VJ0603A222GXQCW1BC
Part Number VJ0603A222GXQCW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)