Vishay Vitramon VJ0603A272KXQCW1BC
Part No.:
VJ0603A272KXQCW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0603A272KXQCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 2700PF 10V C0G/NP0 0603
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603A272KXQCW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0603A272KXQCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603A272KXQCW1BC?
Image VJ0603A272KXQCW1BC
Part Number VJ0603A272KXQCW1BC
Product Status Active
Capacitance 2700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)