Vishay Vitramon VJ0603A330JXCAP
Part No.:
VJ0603A330JXCAP
Datasheet:
AnpuVJ0603A330JXCAP.pdf
Description:
CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 0603
Series:
VJ
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603A330JXCAP on Anpu?
3. Are the VJ0603A330JXCAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603A330JXCAP?
Image VJ0603A330JXCAP
Part Number VJ0603A330JXCAP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 33 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)