Vishay Vitramon VJ0603A681KXAAP
Part No.:
VJ0603A681KXAAP
Datasheet:
AnpuVJ0603A681KXAAP.pdf
Description:
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 0603
Series:
VJ
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603A681KXAAP on Anpu?
3. Are the VJ0603A681KXAAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603A681KXAAP?
Image VJ0603A681KXAAP
Part Number VJ0603A681KXAAP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)