Vishay Vitramon VJ0603V334MXQPW1BC
Part No.:
VJ0603V334MXQPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0603V334MXQPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 10V Y5V 0603
Series:
VJ W1BC
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603V334MXQPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0603V334MXQPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603V334MXQPW1BC?
Image VJ0603V334MXQPW1BC
Part Number VJ0603V334MXQPW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)