Vishay Vitramon VJ0603Y103JXJAC
Part No.:
VJ0603Y103JXJAC
Datasheet:
AnpuVJ0603Y103JXJAC.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 16V X7R 0603
Series:
VJ
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y103JXJAC on Anpu?
3. Are the VJ0603Y103JXJAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y103JXJAC?
Image VJ0603Y103JXJAC
Part Number VJ0603Y103JXJAC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)