Vishay Vitramon VJ0603Y123JLBAJ32
Part No.:
VJ0603Y123JLBAJ32
Datasheet:
AnpuVJ0603Y123JLBAJ32.pdf
Description:
CAP CER 12000 PF 100V X7R 0603 P
Series:
VJ Pb-Bearing
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y123JLBAJ32 on Anpu?
3. Are the VJ0603Y123JLBAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y123JLBAJ32?
Image VJ0603Y123JLBAJ32
Part Number VJ0603Y123JLBAJ32
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ Pb-Bearing
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.012 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)