Vishay Vitramon VJ0603Y123JXJAP
Part No.:
VJ0603Y123JXJAP
Datasheet:
AnpuVJ0603Y123JXJAP.pdf
Description:
CAP CER 0.012UF 16V X7R 0603
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y123JXJAP on Anpu?
3. Are the VJ0603Y123JXJAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y123JXJAP?
Image VJ0603Y123JXJAP
Part Number VJ0603Y123JXJAP
Product Status Active
Capacitance 0.012 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)