Vishay Vitramon VJ0603Y123KXXAC
Part No.:
VJ0603Y123KXXAC
Datasheet:
AnpuVJ0603Y123KXXAC.pdf
Description:
CAP CER 0.012UF 25V X7R 0603
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y123KXXAC on Anpu?
3. Are the VJ0603Y123KXXAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y123KXXAC?
Image VJ0603Y123KXXAC
Part Number VJ0603Y123KXXAC
Product Status Active
Capacitance 0.012 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)