Vishay Vitramon VJ0603Y153KXXAP
Part No.:
VJ0603Y153KXXAP
Datasheet:
AnpuVJ0603Y153KXXAP.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0603
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y153KXXAP on Anpu?
3. Are the VJ0603Y153KXXAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y153KXXAP?
Image VJ0603Y153KXXAP
Part Number VJ0603Y153KXXAP
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)