Vishay Vitramon VJ0603Y223MXAAC
Part No.:
VJ0603Y223MXAAC
Datasheet:
AnpuVJ0603Y223MXAAC.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Series:
VJ
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y223MXAAC on Anpu?
3. Are the VJ0603Y223MXAAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y223MXAAC?
Image VJ0603Y223MXAAC VJ0603Y223MXAAC31
Part Number VJ0603Y223MXAAC VJ0603Y223MXAAC31
Manufacturer Vishay Vitramon Vishay Vitramon
Series VJ VJ Automotive
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Obsolete
Capacitance 0.022 µF 0.022 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 50V 50V
Temperature Coefficient X7R X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Features - -
Ratings - AEC-Q200
Applications General Purpose Automotive
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm) 0.038" (0.97mm)