Vishay Vitramon VJ0603Y272KXJAP
Part No.:
VJ0603Y272KXJAP
Datasheet:
AnpuVJ0603Y272KXJAP.pdf
Description:
CAP CER 2700PF 16V X7R 0603
Series:
VJ
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y272KXJAP on Anpu?
3. Are the VJ0603Y272KXJAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y272KXJAP?
Image VJ0603Y272KXJAP
Part Number VJ0603Y272KXJAP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)