Vishay Vitramon VJ0603Y391KXJAC
Part No.:
VJ0603Y391KXJAC
Datasheet:
AnpuVJ0603Y391KXJAC.pdf
Description:
CAP CER 390PF 16V X7R 0603
Series:
VJ
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y391KXJAC on Anpu?
3. Are the VJ0603Y391KXJAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y391KXJAC?
Image VJ0603Y391KXJAC
Part Number VJ0603Y391KXJAC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 390 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)