Vishay Vitramon VJ0603Y393JXJAC
Part No.:
VJ0603Y393JXJAC
Datasheet:
AnpuVJ0603Y393JXJAC.pdf
Description:
CAP CER 0.039UF 16V X7R 0603
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y393JXJAC on Anpu?
3. Are the VJ0603Y393JXJAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y393JXJAC?
Image VJ0603Y393JXJAC
Part Number VJ0603Y393JXJAC
Product Status Active
Capacitance 0.039 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)